De unde pot lua artificii pentru Revelion?

Artificii pentru Revelion. Cum si de unde achizitionam artificiile pentru Revelion.
Post Reply
rest

De unde pot lua artificii pentru Revelion?

Post by rest » Tue Oct 21, 2014 8:26 am

Salut.
Revelionul se apropie si sunt interesat de artificii. Voi de unde le achizitionati?

forum_artificii
Site Admin

Re: De unde pot lua artificii pentru Revelion?

Post by forum_artificii » Tue Oct 21, 2014 2:06 pm

Depinde de ce anume doriti:
1. Daca vreti artificii din categoria I (risc scazut), acestea se pot achizitiona de la orice comerciant autorizat (am vazut ca au si prin Auchan de exemplu);
2. Daca in schimb doriti ceva mai mult (ceva in genul artificiilor de exterior din categoria II, III, IV, T1 sau T2) atunci singura optiune LEGALA este sa apelezi la o firma autorizata sa lucreze cu materiale pirotehnice, iar aceasta va executa spectacolul de artificii conform cerintelor dumneavoastra.

Un aspect destul de important este faptul ca de Revelion preturile pentru spectacolele de artificii cresc, in special din cauza cererii ridicate si a numarului relativ limitat de pirotehnicieni autorizati, iar daca sunteti interesati sa aveti un spectacol de artificii de Revelion este bine sa contractati o firma autorizata cat mai din timp deoarece in acest fel puteti obtine si un pret mai bun.

Pentru cei interesati da gasirea unei firme autorizate, ne puteti contacta la nr. 0744 793 076, sau la linkul urmator puteti gasi o lista, defalcata pe judete, a firmelor autorizate sa lucreze cu materiale pirotehnice (artificii): LISTA FIRME ARTIFCII

bumbescu

Post by bumbescu » Wed Oct 22, 2014 8:26 am

Pe mine ma interesa sa iau cateva baterii cu 16 focuri din Bucuresti. Stie cineva de unde se pot lua?

forum_artificii
Site Admin

Post by forum_artificii » Fri Oct 24, 2014 4:02 pm

Din pacate bateriile de artificii nu se incadreaza in categoria I (categoria destinata persoanelor fizice neautorizate), asadar ele pot fi folosite doar de catre firme autorizate.

Post Reply